Novice

Vabilo na delavnico: »Krajina je od nas vseh: Izkušnje z varstvom in razvojem krajine na Solčavskem«

Kaj je krajina? Zagotovo nekaj, kar pripada nam vsem: prebivalcem, kmetovalcem, upravljalcem, načrtovalcem … Krajine so pomemben del identitete, saj prispevajo k naši prepoznavnosti, hkrati z ohranjanjem naravne in kulturne dediščine pa ohranjamo in krepimo tudi občutek pripadnosti. Slovenija se lahko pohvali z izjemnimi krajinami, vendar so te omejene, potrebujejo skrbno varovanje, upravljanje in načrtovanje.

CIPRA Slovenija, društvo za varstvo Alp, skupaj z Društvom krajinskih arhitektov Slovenije in Inštitutom za politike prostora izvaja projekt Varstvo in razvoj slovenske krajine: Izhodišča za oblikovanje krajinske politike, ki ga sofinancira Ministrstvo za okolje in prostor. S projektom opozarjamo na  zmanjševanje kakovosti slovenske krajine kot skupnega razvojnega vira v zadnjih desetletjih. Zgodba upravljanja prostora in dediščine Logarske doline, Robanovega in Matkovega kota je ena izmed svetlejših v Sloveniji – zanimajo nas izkušnje lokalnega prebivalstva, njihove potrebe in želje pri takšnem postopanju.

Vabimo vas na delavnico: Krajina je od nas vseh, v torek, 24. septembra 2019 ob 17. uri v sejno sobo občine Solčava, Solčava 29

Predstavili bomo  možnosti  za celovito varstvo, načrtovanje in upravljanje krajine v primeru priprave in sprejetja Krajinske politike Slovenije. Veseli bomo, če se nam pridružite in z nami delite svoj pogled na razvoj, varstvo in upravljanje krajine na Solčavskem!

Program:

  1. pozdrav udeležencem;
  2. predstavitev projekta Varstvo in razvoj slovenske krajine: Izhodišča za oblikovanje krajinske politike, njegovega namena in ciljev;
  3. Logarska dolina: zgodba o uspehu? Izkušnje lokalnega prebivalstva
  4. pobude in predlogi udeležencev;
  5. povzetek in zaključek delavnice.

Informativne prijave do srede, 18. septembra na https://forms.gle/6x2QAv9mv9rDA7Jr8 (povezava je dostopna tudi na spletni strani CIPRE Slovenija – Dogodki).